"13 grudnia1981- PAMIĘTAMY"

W ramach realizowanego w naszej szkole programu "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - PAMIĘTAMY!" uczniowie klas siódmych i ósmych obejrzeli  film
"Nie zabierajcie mamy".

Jest to film dokumentalny, który przedstawia nieopowiedzianą dotychczas historię kobiet - działaczek Solidarności. Kobiet aresztowanych i internowanych w czasie stanu wojennego.

Film obejrzeli uczniowie klasy 8b - 22 października na lekcji WOS - u oraz klasa 7b, 7c i 8c
w dniu 10 listopada.
Pani A. Waśko przeprowadziła z uczniami lekcję w oparciu o film i materiały przygotowane przez IPN.

WYSTAWA TEMATYCZNA O STANIE WOJENNYM

24 listopada na terenie naszej szkoły gościła tematyczna wystawa dotycząca stanu wojennego przygotowana przez IPN. Było to 14 tablic, które przybliżyły uczniom ten straszny czas sprzed 40 lat.

13 grudnia 1981 r. generał Wojciech Jaruzelski wprowadził na terenie Polski stan wojenny.
Tego dnia zgasły nadzieje milionów Polaków na życie w lepszym, demokratycznym kraju.
Stan wojenny przyniósł tysiącom osób wielkie cierpienie - zamknięcie w obozach internowania, uwięzienie, a niektórym jak np. 9 górnikom z kopalni "Wujek" śmierć.

Uczniowie klas 7 i 8 oraz uczniowie klas młodszych ze świetlicy mieli okazję zapoznać się
z materiałami przedstawionymi na wystawie oraz wysłuchać prelekcji przeprowadzonej
przez nauczycieli historii.

Drodzy Uczniowie, dziękujemy za Waszą uwagę i zainteresowanie.